Fen-Edebiyat Fakültesi

Fen-Edebiyat Fakültesi

Ödüller

 

Türkiye Kimya Derneği

Fakültemiz Kimya Bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Bahattin Yalçın Türkiye Kimya Derneği Yönetim Kurulu Başkanı, Prof. Dr. M.Vezir Kahraman Yönetim Kurulu Üyesi, Prof. Dr. Nilhan K. Apohan Haysiyet Divanı Üyesi olarak seçilmiştir.

http://www.turchemsoc.org/tr/


TÜBA 2015 Yılı Telif Eser Ödülü

Üniversitemiz Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Yüksel ÇELİK, Şeyhü'l-Vüzera Koca Hüsrev Paşa: II.Mahmud Devri'nin Perde Arkası- adlı eseriyle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın himaye ve katılımıyla Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) tarafından verilen Bilimsel Telif ve Çeviri Eser Ödülleri (TEÇEP) kapsamında layık görüldüğü  2015 yılı TELİF ESER ödülünü, 14.12.2015 tarihinde Ankara'da yapılan törende aldı.


International Federation For The Surgery Of Obesity & Metabolic Disorders

Fakültemiz Biyoloji Bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Belgin SÜSLEYİCİ DUMAN, IFSO'nun (International Federation For The Surgery Of Obesity & Metabolic Disorders) "Moleküler Biyoloji ve Omik" Bölüm Direktörlüğüne ve aynı federasyonun Genel Konsey Üyeliği'ne seçilmiştir.  

http://www.ifso.com/

 

Demirkent Tarih Ödülü

Dünya Şirketler Grubu 2013 Demirkent Ödülleri kapsamında, Tarih kategorisinde Fakültemiz öğretim üyelerinden Prof.Dr. Ali Akyıldız'ın danışmanlığında yönetilen "XVIII. Yüzyılın İkinci Yarısında Darbhane-i Amire” isimli Doktora tezi ödüle layık görülmüştür.

 

Doç. Dr. Haluk Dursun Topkapı Sarayı Müzesi Müdürlüğüne atandı.

Fakültemiz Tarih Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. A. Halûk Dursun Topkapı Sarayı Müzesi Müdürlüğüne atanmıştır. Ayasofya Müzesi Müdürlüğündeki başarılı hizmetlerinden sonra Türkiye’nin en büyük ve dünyanın sayılı müze ve kütüphanelerinden biri olan Topkapı Sarayı Müzesi Müdürlüğüne atanmıştır.
Doç. Dr. A. Halûk Dursun hakkında geniş bilgi için: www.halukdursun.com

 

Türkiye Bilimler Akademisi’ne (TUBA) Fakültemizden İki Yeni Üye

Fakültemiz Kimya Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali Rıza Özkaya ve Tarih Bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Ali Akyıldız Yüksek Öğretim Genel Kurulu tarafından Türkiye Bilimler Akademisi (TUBA) kurul üyeliğine seçilmişlerdir.

 

Atatürk Kültür,  Dil  Ve Tarih Yüksek Kurumu'na Fakültemizden Üye

Sayın Cumhurbaşkanımız, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Yönetim Kurulu Üyeliğine, 664 sayılı Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 6. maddesi gereğince, Fakültemiz Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç.Dr. Erhan AFYONCU’yu seçmişlerdir.

 

Elginkan Vakfı Türk Kültürü Araştırma Ödülü

Fakültemiz Tarih Bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Ali AKYILDIZ ve Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü emekli öğretim üyesi Prof. Dr. İsmail ERÜNSAL, Elginkan Vakfı tarafından, teknoloji ve bilim insanlarının yaptıkları araştırmaları ortaya çıkarmak ve teşvik etmek, bilim ve kültür dünyasına yapmış oldukları hizmetleri takdir etmek amacı ile bu yıl 6’ncısı verilen Elginkan Vakfı Türk Kültürü Araştırma Ödülü'nü kazandılar.

Kimyevi Maddeler ve Mamulleri Sektöründe 1. Ar-Ge Proje  Pazarı Etkinliğinde Üçüncülük Ödülü

Fakültemiz Kimya Bölümü  Doç. Dr. M.Vezir KAHRAMAN, 27-28 Aralık 2011 tarihleri arasında İstanbul Dış Ticaret Kompleksi'nde gerçekleştirilen, Kimyevi Maddeler ve Mamulleri Sektöründe 1. Ar-Ge Proje Pazarı etkinliğinde Boyalar ve Yapıştırıcılar kategorisinde  yürütücülüğünü yaptığı "Bor İçeren Şeffaf Hibrit Kaplamaların Nötron Kalkanlama Özellikleri" isimli projesi ile 3.lük ödülü almıştır.  

 

Uluslararası Halil İnalcık Tarih Ödülü

Fakültemiz Tarih Bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Ali AKYILDIZ 2010 yılında Halil İnalcık Osmanlı Tarihi Araştırmaları Enstitüsü tarafından ilk kez verilen Uluslararası Halil İnalcık Tarih Ödülü’nü amıştır.

Bu sayfa Fen-Edebiyat Fakültesi tarafından en son 18.10.2016 06:53:46 tarihinde güncellenmiştir.